Bend Embrio predstavlja singl “ZID”

Mix i master potpisuje Hiili Hiilesmaa, finski producent poznat po radu s bendovima kao što su HIM, Amorphis i Sentenced

spot_imgspot_img

Gothic rock bend Embrio je nakon duge pauze predstavio novi singl. “ZID” je dostupan na svim digitalnim platformama. Mix i master potpisuje Hiili Hiilesmaa, finski producent poznat po radu s bendovima kao što su HIM, Amorphis i Sentenced. Spot je sniman na više lokacija u Sinju i okolini, a za režiju je bio zadužen Marino Vrca.

Embrio je osnovan 1999. godine u Sinju. Inspirisani bendovima poput Black Sabbatha, Type O Negativea i Cradle of Filtha, brzo su razvili prepoznatljiv zvuk. 2002. godine su objavili debitantski album “To My Beloved”, a “Gabriel’s Grief” iz 2005. godine donosi još zreliji zvuk. 2007. godine su pretrpili veliki gubitak, kad je osnivač i frontmen Branimir Vugdelija tragično preminuo. Uprkos tome, odlučili su nastaviti u njegovu čast, redovno organizujući i memorijalne koncerte. Nakon pauze i zvaničnog raspada 2012. godine, ponovo su se okupili 2022. godine, a trenutno rade na novom materijalu. Aktuelnu postavu čine Petar Radović (vokal), Nikola Buljan (gitara), Vlade Marinović (bas), Josip Marković (klavijature) i Duje Maleš (bubnjevi).

U nastavku poslušajte Embrio i “ZID”.

Najčitanije iz kategorije

Povezano