Beogradski heavy metal bend Kamenolom je objavio novi singl. Nakon “Čuvara vatre” koje su posvetili svima koji čuvaju metal živim, predstavljaju i “Raskršće Svetova”. Ovim pjesmama najavljuju svoj 2. studijski album. Kao što smo i navikli, donose teške rifove, dramatične solaže i odlične vokalne dionice. U epskoj atmosferi, karakterističnoj za Kamenolom, tekst vjerno dočarava granicu između života i smrti. Pjesma je snimljena u studiju “Blaze”, a Milica Rašić je zaslužna za grafiku. “Raskršće Svetova” je dostupno na oficijelnom YouTube kanalu benda, a uskoro i na svim digitalnim platformama.

Bend je na okupu od 2018. godine. Nakon raspada Runa, članovi se raspoređuju u Mortal Kombat i Kamenolom. Poslije serije singlova, u septembru 2024. godine su objavili odlično prihvaćeni album “Kamenolom” na kojem se nalazi 11 pjesama. Pjevali su o Valhalli, drevnim ratnicima, junacima, bogovima, sudbinama i epskim bitkama. Stvaraju muziku na maternjem jeziku, s tekstovima koji kombinuju herojske slike i dublje poruke. Poznati su po snažnom zvuku i jasnoj viziji. Postavu čine Rastko Rašić (vokal, gitara), Antal Kovač (gitara), Nikola Crvenković (bas) i Nikola Vojvodić (bubnjevi). Najavili su veliki koncert u beogradskoj Zappa Barci 28. novembra, zajedno s Oathbringerom i Fleshom.



