Metal bend Nerzuk je predstavio pjesmu “Six Feet Down”, žestoki debitantski singl koji zaslužuje pažnju. Produkciju potpisuje Šahsudin Osmanović, a spot je djelo Harisa Pozderca. Članovi benda dolaze iz Bihaća, Cazina i Sarajeva. Igrom slučaja ih je u Bihaću spojio posao, sprijateljili su se preko zajedničke ljubavi prema muzici i formirali bend. Prvi nastup su imali 20. septembra u Kulturnom centru Bihać na Storm Festu, festivalu u organizaciji nu metal benda New Storm.

Svirali su obrade Motörheada, Sepulture, Slayera, Pantere i mnogih drugih poznatih imena. Upravo je Storm Fest bio prekretnica i nakon festivala su donijeli konačnu odluku da postaju autorski bend. Spot jasno prikazuje atmosferu s njihovog premijernog nastupa. Inspiraciju crpe iz raznih žanrova, pa ih ne mozemo svrstati u samo jedan pravac. Kažu da su počeli s ovim stilom i tako namjeravaju i nastaviti, a mi nakon snažnog početka s nestrpljenjem očekujemo nove singlove. Postavu čine Samir Redžić (vokal), Edin Pandžić (gitara), Faruk Adilović (bas) i Aladin Alagić (bubnjevi).
U nastavku poslušajte Nerzuk i “Six Feet Down”.



