U subotu će u sarajevskom klubu Jazzbina nastupiti 2 zanimljiva benda, beogradski Krilat i beo i lokalni Solis. Krilat i beo ćemo konačno imati priliku po prvi put slušati u Sarajevu, dok je ekipa iz Solisa uvijek aktivna i već znamo šta od njih možemo očekivati. Koncert je zakazan za 16. maj 2026. godine u 21:30, a ulaznice po cijeni od 10 KM možete kupiti na ulazu u klub.
Krilat i beo je alternativni rock/indie/post-punk bend iz Beograda, a njihov eklektični zvuk je istovremeno emotivan, melodičan i energičan. Postava je doživjela brojne promjene, a predvođeni osnivačem, vokalom i gitaristom Ilijom Zipevskim, 2024. godine su preko “Geenger Recordsa” objavili hvaljeni album “Dalekovodi” s 11 pjesama. “Dalekovode” promovišu širom regiona, a među brojnim svirkama su nastupali i u Beogradu, Subotici, Kragujevcu, Nišu, Mostaru i mnogim drugim gradovima.
Solis je sarajevski bend osnovan 2023. godine. Članovi su Emin Ligata (vokal, gitara), Ajas Prnjavorac (bas) i Harun Lika (bubnjevi). Znalački spajaju razne žanrove, od klasičnog rock ’n’ rolla i garažnog punka, pa sve do tamnijih tonova psihodelije i doom metala, s fokusom na snažnu energiju i pamtljive melodije. Iza sebe imaju EP “Srušen san” te live albume “Srušen san LIVE” i “Live at DKC”. Nedavno su objavili singl “Vatra”, pjesmu kojom najavljuju izlazak nadolazećeg albuma “Sunce je u nama”.



