Njujorški hardcore velikani su objavili novi singl. “Death of Me” je četvrta pjesma kojom Biohazard najavljuje njihov prvi album nakon duge pauze. Originalna postava je ponovo na okupu, a “Divided We Fall” će izaći preko “BLKIIBLK Recordsa” 17. oktobra ove godine. Prethodno su predstavili “Forsaken”, “Fuck the System” i “Eyes On Six”. U novim pjesmama nastavljaju s dobro poznatim agresivnim zvukom i društveno osviještenim tekstovima. Njihov jedinstveni spoj hardcorea, punka, metala i hip-hopa iznova oduševljava fanove i izgleda kako je bend inspirisan i u punoj formi. Bubnjar Danny Schuler kaže da je “Death of Me” jedna od njegovih omiljenih pjesama. Utjelovljuje frustraciju, nerazumijevanje i netoleranciju s kojim se suočavamo u životu. Napisana je za one koji osjećaju da je život beskrajna bitka protiv svega i svakoga. Snimljena je u “The Hydeawayu” i “Shorefire Recording Studiosu”, a producent je Matt Hyde koji je radio sa Slayerom, Hatebreedom, Deftonesima, Parkway Driveom, Monster Magnetom i mnogim drugim.



