Grupa Zoster se u decembru vraća u Sarajevo

Ulaznice su već dostupne preko sistema gigstix, kao i na biletarnicama BKC-a i Skenderije

spot_imgspot_img

Grupa Zoster će održati koncert pred sarajevskom publikom 19. decembra u klubu Cinemas Sloga, s početkom u 21:00. Ovo će biti prilika da fanovi čuju presjek dugogodišnje karijere benda, kao i novije stvari. Uvijek dragi gosti Sarajeva su nedavno objavili singl “Samo reci ne”, pjesmu zaraznog ritma koja “poziva na šiz”, a ranije i odlično prihvaćenu “Ne okrećem se tata”. Ulaznice po cijeni od 20 KM su već u prodaji. Dostupne su preko sistema gigstix na sljedećem linku, kao i na biletarnicama BKC-a i Skenderije.

Bend su osnovali Mario Knezović i Dražan Planinić 2000. godine u Mostaru. Objavili su 5 studijskih albuma, “Ojužilo”, “Festival budala”, “Imači kada”, “Srce uzavrelo” i “Najgori”. Donijeli su voljene hitove poput “Hercegovina”, “Banana stejt”, “Ko je jamio”, “Utopija”, “Bezbolnim palicama”, “Gavrilo”, “Kuda idu svi ti ljudi” i mnoge druge. Poznati su po neiscrpnoj energiji na nastupima uživo i iskrenim odnosom s publikom. Kombinuju razne muzičke žanrove i uz inspirativne tekstove stvaraju fuziju rocka, reggaea, funka, bluesa i ska elemenata. Trenutnu postavu čine Mario Knezović (vokal), Silvije Nuić (gitara), Nikola Galić (bas), Anes Beglerbegović (bubnjevi), Adis Sirbubalo (klavijature) i Borjan Milošević (tonac). Grupa Zoster je postala jedan od glavnih miljenika u regiji i fanovi ih uvijek dočekuju s oduševljenjem. Nastupali su širom susjednih zemalja i Evrope. Ljetos su napravili pravu ludnicu na Live Stage Festivalu u Metalcu.

Najčitanije iz kategorije

Povezano