[machina] objavila novi singl “Divlja Zemlja”

"Divlja Zemlja" je apokaliptična kritika civilizacije

spot_imgspot_img

Muzički kolektiv [machina] predstavlja novi singl “Divlja Zemlja”, apokaliptičnu kritiku civilizacije. Prepoznatljivi zvuk [machine] koji djeluje hipnotički, podloga je priči o nezadrživom pohodu i napretku čovjeka, uzaludnom traženju smisla i cijeni koja se za taj proces mora platiti. Tekst, muziku i produkciju potpisuje bend, miks Tony Mahagony, snimanje Dženan Mujić, dok je za video zaslužan Alex Brescanu.

I uvijek dalje tražili smo i mijenjali bogove
Samo naprijed duh je išao na putu do istine
Svako jutro budili se, na vidiku bolji svijet
Pa mostove gradili smo i spajali obale

Bend je nastao kao eksperimentalni projekat 2004. godine u Leipzigu. Osnivači su bili Tony Mahagony i Edvard Vulgarius, obojica rođeni u Tuzli. Iza sebe imaju albume “Sad ili nikad”, “Drugi”, “VoliM!”, “Matria” i “Folklor”. “Folklor” označava najhrabriju i najambiciozniju fazu njihove karijere. Predstavlja prijelomnu tačku i tranziciju iz digitalne hladnoće njihovih ranijih izdanja ka analognom, organskom zvuku. Prošireni bend zvuči moćnije i slojevitije nego ikad prije, dok istovremeno ostaje vjeran svojoj filozofiji – progresivnosti, mističnosti i autentičnom traganju za smislom. Njihov zvuk donosi spoj najrazličitijih muzičkih elemenata i žanrova. Aktuelnu postavu čine Tony Mahagony (vokal, gitara), Edvard Vulgarius (vokal, klavijature), Slavuy Pizdeque (vokal, truba), Kabul Rodriguez (gitara), Jonathan Kolar (bas), Alex Brescanu (bas), Daniel Crane (bubnjevi) i Orhan Maslo (perkusije).

U nastavku poslušajte [machinu] i njihov singl “Divlja Zemlja”.

Najčitanije iz kategorije

Povezano