Nakon serije teasera i nagađanja, System of a Down su danas prekinuli šutnju i oficijelno najavili evropsku turneju za šesti i sedmi mjesec naredne godine. Specijalni gosti na turneji će biti Queens of the Stone Age i Acid Bath. Nastupit će u sedam gradova. To su Stockholm, Pariz, Milano, Berlin, Dusseldorf, London i Varšava. Ovo je prvi povratak System of a Downa u Evropu nakon 2017. godine i respektabilnih dvadeset nastupa. Još je nepoznato da li je u planu i snimanje novog albuma, a bend je zagolicao maštu fanova najavom misterioznog događaja nakon završetka koncerata. Uskoro očekujemo više informacija.
Bend je upravo završio južnoameričku i sjevernoameričku turneju. Posebno su bili impresivni nastupi na jugu, a na društvenim mrežama su se pohvalili spektakularnim scenama uz masovnu upotrebu pirotehnike. Bez obzira na novi album, hitovi poput “Toxicity”, “Sugar”, “B.Y.O.B”, “Chop Suey!”, “Aerials” i “Lost in Hollywood” garantuju nezaboravan provod. Queens of the Stone Age su ove godine održali dva dugoočekivana koncerta na zagrebačkoj Šalati, a Acid Bath je ponovo na okupu nakon duge pauze.



