Uvodna kolumna urednika

...jer volimo muziku

spot_imgspot_img

Ako ste u bespućima interneta zalutali baš na ovo mjesto i čitate nervozni uvod autora, znači da volite muziku kao i mi. Ta ljubav je jedina vodilja zbog koje smo skupili hrabrost da ostvarimo jednu davnu želju. Nećemo filozofirati o tome da li je kvalitetna muzika preživjela. Očigledno jeste. Ne samo preživjela, već je izuzetno snažna, glasna i uvjerljiva. To svakodnevno dokazuju nove stvari koje je skoro nemoguće ispratiti. Nećemo ulaziti u rasprave da li je domaća scena živa i vrijedna pažnje. Itekako jeste. To dokazuju moderni bendovi iz naše okoline koji nimalo ne zaostaju za svjetskim. Au contraire, rekao bi Derek Trotter. Jedini hendikep domaćih snaga je, koliko god to grubo zvučalo, rodni list i nezainteresovanost velikog dijela medija da im pruže prijeko potrebni prostor. Ako ovaj naš projekat uspije da im bar malo pomogne, mi smo svoju misiju ispunili.

Kao što sam već rekao, mi jednostavno volimo muziku i uživamo u otkrivanju novih stvari. Mene neobično ispunjava “zlostavljanje” najbližeg kruga ljudi bombardovanjem novim pjesmama. Često upali, pa se u tom krugu prime i neki za njih netipični bendovi. Na koncerte se ide kao podrška za lavovski trud organizatora. Uglavnom, glas se mora pronositi. U ovoj našoj maloj zajednici ćemo pokušati da povežemo svjetsko i lokalno i da vam pružimo najaktuelnije informacije, kako o najvećim svjetskim imenima, tako i o bendovima iz vaše ulice i mahale. Od podruma do stadiona. Poseban akcenat stavljamo na lokalnu i regionalnu scenu. Potrudit ćemo se da vam ih približimo uz vijesti o novim izdanjima, intervjue, recenzije, najave i izvještaje s koncerata. Nismo ozbiljni, pa se tako nećemo ni predstavljati. Griješit ćemo, to je neminovno. Ali ćemo dati sve od sebe da uvijek možete pronaći nešto interesantno i aktuelno, te da budemo na raspolaganju muzičarima iz bivše nam zajedničke države. Potrudit ćemo se da na jednom mjestu skupimo sve one informacije koje bi bile bitne i nama kao čitaocima.

Tu smo zbog vas, svih ljubitelja rocka i srodnih žanrova, bendova i onih koji se tek traže u tvrdom zvuku, tako da smo uvijek otvoreni za sugestije, pitanja, pohvale, psovke i uvrede. Ne zavisimo ni od koga, pa možemo biti slobodni i iskreni. Za vas ćemo pratiti scenu, zajedno uživati u muzici i furati svoju priču. Glasno. Ja ne dam reći da nas nema. Zato ću citirati Goluba i Gobline:


Najčitanije iz kategorije

Povezano