Nakon singla “Dog”, bend Vodenkonj iznenada predstavlja i video za ranije neobjavljenu pjesmu “Pterodaktil”, snimljen tokom njihovog nastupa na KLM FEST-u u Osijeku. Za snimanje su bili zaduženi Marina Peko, Mario Miloloža i Ivan Jozić, dok zvuk i master potpisuje Juraj Vojvodić. Ovo su prvi singlovi benda nakon zapaženog debitantskog albuma “Lugarski put” iz 2025. godine.

Vodenkonj je bend iz Osijeka sastavljen od bivših članova grupa Cog, Dalstroy, Badel Bager i New Found Power. Kako sami kažu, muzici pristupaju načelom “ravno u glavu” – bez efekata, elektronike i kompleksnih pretjerivanja. Uspješno spajaju različite žanrove u svoj unikatni stil, a putuju između stonera, noisea, metala, hardcorea i punka.
U augustu prošle godine su objavili zapaženi album “Lugarski put”. Na materijalu koji odiše svježinom i izravnim pristupom se našlo 8 pjesama, snimljenih u prostoriji za probe/garaži. U tekstovima se ne suzdržavaju, a izražavaju se i na hrvatskom i na engleskom jeziku. Za izdavanje je bila zadužena zagrebačka kuća “Geenger Records”.
Uz prepoznatljivi zvuk, ističu se i energičnim nastupima uživo. Četveročlanu postavu benda čine Marko Ćorić (vokal), Bojan Papić (gitara), Nebojša Mudri (bas) i Marco Barišić (bubanj).
U nastavku poslušajte bend Vodenkonj i njihov novi singl.



