Mladi novosadski punk bend Wrishlas je objavio debitantski studijski album “Glizaster”. Na materijalu se nalazi 13 pjesama, a ranije su ga glasno najavili singlom “Fuck the System”. Album na kojem produkciju potpisuje Pedericco Rashiid je snimljen u studiju “Socijala”. Jedan od najmlađih bendova u regionu udara u punk stilu, bez uvijanja i kompromisa. Izdvojit ćemo kratki tekst pjesme “Anti-nazi”: “Nacističke sise, rasističke pičke, nacističke gnjide, jebo vas Hitler!”.
Članovi benda su starosti od 14 do 16 godina. Postavu čine Tadija Gvozdenović (vokal, gitara), Nebojša Radulović (vokal, bas) i Nebojša Radusinović (bubnjevi). Iako dolaze iz Novog Sada i Bačke Palanke, i pored brojnih obaveza je trojicu drugova muzika povezala još u osnovnoj školi. Početkom 2024. godine su objavili demo materijal na kojem se nalazi 5 pjesama. Pojavili su se i na kompilaciji “Preko zidina” u izdanju “Out of the darknessa”. Iza sebe već imaju zavidan broj koncerata, a između ostalih izdvajamo nastupe u bašti KST-a, Fabrici, na Festivalu srpskog podzemlja, To Be Punk festivalu, festivalu Pank na salašu i EXIT festivalu. Dijelili su binu s Atheist Rapom, KBO!-om i mnogim drugim bendovima. Ovi momci puni samopouzdanja i talenta nastavljaju bogatu tradiciju novosadske punk scene.
Pjesme na albumu “Glizaster”:
01. Butan boca
02. Glizzy
03. Anti-nazi
04. Gvožđe
05. Hrenovke
06. HC
07. Siluete
08. Skinara
09. Fuck the System
10. Tišina i mir
11. Moja generacija
12. Baš ta
13. Diddy žurka
U nastavku poslušajte Wrishlas i “Glizaster”.
Wrishlas objavili debitantski album “Glizaster”
Nacističke sise, rasističke pičke, nacističke gnjide, jebo vas Hitler!



